Platforma widokowa nad morzem w Rewalu.

Rewal

Wczasy w Rewalu

W tej okolicy błękit nieba spotyka się z kolosalnością tafli wody. Rewal - wczasowy region nadmorski, w którym przeżyjesz niezapomniane momenty. W sezonie wakacyjnym nakłania do odwiedzin dużą ilość urlopowiczów i w tym samym momencie pozwala na przyjemny relaks. Chwile wytchnienia urozmaici wylegiwanie się na wspaniałej piaszczystej plaży, która została odznaczona Niebieską Flagą – ogólnoświatowym medalem przyznawanym utrzymanym w czystości, najbardziej bezpiecznym i najlepszym pod względem infrastruktury plażowej kąpieliskom.

Duża baza noclegów

W Rewalu znajdziemy wiele punktów noclegowych. Nie zabraknie tutaj noclegów nad morzem spełniających nawet bardzo duże życzenia. Rewal noclegi - każdy odszuka coś odpowiedniego dla siebie m.in.: domki letniskowe, pokoje, kwatery, apartamenty, hotele oraz pensjonaty, będące otwarte sezonowo, jak i cały rok.

Atrakcje turystyczne - każdy znajdzie coś dla siebie

Relaks na piasku to nie jedyne zajęcie, które czeka na odwiedzających, zdecydowanych przybyć do Rewala. Fascynujących atrakcji tu nie zabraknie. Jednym z interesujących punktów jest deptak, wraz z figurami dużych wielorybów. To główne miejsce zgromadzeń, z którego ukazuje się piękny pejzaż na otwarte wybrzeże rewalskie. Wystarczy także atrakcji dla naszych szkrabów – Rewal posiada różne oraz zabezpieczone place zabaw oraz wiele parków tematycznych.

Czy w Rewalu znajduje się knajpa w której dobrze zjem?
W samym Rewalu są restauracje cieszące się dobrymi opiniami. Dobrze zjemy w restauracji pod nazwą Sabat, która znajduje się w okolicy deptaka i w Californii (która zaprasza przez cały rok), która dodatkowo umili nam czas, oferując widok w stronę Morza Bałtyckiego. W restauracji Cafe Rancho także dobrze zjesz posiłek i znakomicie spędzisz czas, porą letnią, jak i porą zimową.
Czy blisko Rewala można zobaczyć latarnię morską?
Blisko Rewala, bo w oddalonym o tylko 3,5 km Niechorzu, znajduje się piękna latarnia morska. To miejsce powinniście koniecznie zobaczyć. Latarnia morska jest dostępna dla odwiedzających, jednak by oglądać rozciągający się wokół widok na okolicę Rewala i Niechorza, trzeba przejść 210 stopni prowadzących na jej górę.
Czy blisko miasteczka Rewal znajduje się jezioro?
Pomiędzy Niechorzem i Pogorzelicą znajduje się jezioro Liwia Łuża - akwen przybrzeżny Bałtyku. Cały obszar akwenu wraz z jego obrzeżami znajdują się w rezerwacie ornitologicznym. Duże populacje łabędzi niemych występują blisko jeziora. Domki letniskowe Rewal - baza noclegowa. Na terenie zbiornika wodnego kąpanie się jest zabronione.
Czy do Rewala można się dostać pociągiem?
Po wybrzeżu rewalskim można jeździć ciuchcią wąskotorową. Do samego Rewala nie przyjeżdża pociąg PKP. Bliskie przystanki znajdują się w Gryficach, Trzebiatowie i Kamieniu Pomorskim.
© Willa Marzenie