Latarnia Morska w Niechorzu

Niechorze

Niechorze – kurort nad morzem w pobliżu miejscowości Rewal.

Niechorze jest małą nadmorską miejscowością leżącą w województwie zachodniopomorskim. Mieszka w niej prawie 1000 os., a w okresie turystycznym przeżywa ona ogromny napływ wczasowiczów. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ma ona dużo do zaproponowania.

Niechorze oraz ciekawe atrakcje turystyczne.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji zapewnianych przez Niechorze jest latarnia, z której można cieszyć się cudownym widokiem na pobliski rejon. Interesującym miejscem jest park z miniaturami latarni, które znajdują się w Polsce. Interesujące są też zagrody, budowle dla rybaków z ubiegłych lat oraz dworzec Kolejki Wąskotorowej.

Niechorze i bazy noclegowe, jakie są proponowane w okolicy.

Niechorze wchodzi w skład wybrzeża rewalskiego. Jest to miejscowość turystyczna z wieloma domami wczasowymi, hotelami, domkami letniskowymi, ośrodkami wypoczynkowymi, polami namiotowymi, oraz pokojami gościnnymi i apartamentami. Każdy może znaleźć ofertę dla swoich najbliższych.

Czy na terenie Niechorza jest możliwość wypoczywać korzystając z namiotu?
Tak, na obszarze Niechorza można znaleźć pola namiotowe oraz campingi. Można tam odpoczywać pod namiotem, w kamperach czy też domkach turystycznych. Znajdują się one blisko morza, latarni oraz pozostałych atrakcji, więc ich położenie jest jak najbardziej korzystne dla urlopowiczów.
Jakie miejscowości są zlokalizowane obok Niechorzu?
Niechorze leży w najbliższym sąsiedztwie miejscowości, takich jak: Pogorzelica, Pobierowo, Rewal, Pustkowo oraz Trzęsacz. Oferują one bardzo wiele interesujących atrakcji, miejsc noclegowych i lokali restauracyjnych. Turyści zainteresowani większymi miejscowościami mogą pojechać na wycieczkę do Międzyzdrojów oddalonych o około 50 kilometrów od Niechorza.
Czy w Niechorzu lub okolicy znajdziemy jakieś dyskoteki?
Jeśli jesteś fanem lub miłośniczką nocnych szaleństw przy muzyce, to wspaniałą informacją dla Ciebie będzie to, że na obszarze Niechorza znajdują się dyskoteki oraz inne miejsca, w których organizowana jest zabawa. Poza tym miejscowość ta organizuje różnorodne imprezy kulturalne oraz koncerty w sezonie letnim.
Czy w Niechorzu można trafić na jakieś imprezy kulturalne oraz sportowe?
Tak. W każdym sezonie letnim organizowane są różnego typu koncerty oraz inne interesujące wydarzenia. Nie należy też zapominać o turniejach piłki nożnej oraz siatkówki plażowej, którymi mogą się emocjonować turyści z całego obszaru naszego kraju. Dobrze jest zapoznać się z harmonogramem imprez rozwieszonym w Niechorzu i znajdującym się w sieci.
© Willa Marzenie